به گزارش اطمینان نیوز:مناسبت هفته قرآن و عترت، تئاتر خیابانی با عنوان های «برادری» و «مریض» در ارومیه به اجرای عمومی در آمد.

هنر و زبان هنر به عنوان یک زبان همه گیر و گویا همواره در نهادینه کردن فرهنگ ها پیشگام بوده است و امروز نیز شاهد برگزاری تئاترهایی با مضامین قرآنی هستیم که توانسته مخاطب های بسیاری را در تمام گروه های سنی به خود اختصاص دهد.

امید سیاح، مسئول واحد مطبوعاتی و تبلیغاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در این زمینه به خبرنگار شبستان گفت: این تئاتر ها و فراهم آوردن اجرای عمومی آنها زمینه انتقال مفاهیم قرآنی و داستانی با الهام گرفتن از آموزه های قرآنی را بوجود آورده است.

وی ادامه داد: تئاتر ها با کارگردانی جوانان هنرمند است که علاوه بر گسترش مفاهیم قرآنی  توانسته اند فکر هنری خود را در اختیار قرآن و آموزه های قرآنی قرار دهند که امروز به عنوان بزرگترین خلاء در جوامع اسلامی مطرح است.

سیاح افزود:  هدف از اجرای این تئاتر ها ترویج وحدت و اتحاد بین مسلمانان است.

گفتنی است، نمایش خیابانی «برادری» به کارگردانی سهیل شلیله از( ٢٢ الی ٢٥ آذر)  از ساعت ۱۶ تا ۱۷ در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی، راسته غلام خان، مسجد اعظم و فلکه خیام به نمایش در می آید.

همچنین، نمایش خیابانی «مریض» نیز به کارگردانی الهام حیدریان و نویسنده رسول بانگین در معابر پر رفت و آمد شهر درحال اجرا است.