به گزارش اطمینان نیوز:همزمان با آغازهفته قران و عترت نخستین روز از گرامیداشت این هفته با غبارروبی و تجدید میثاق با شهدا در محل باغ رضوان ارومیه آغاز بکار کرد.
آیین افتتاح نمایشگاه فرهنگی و هنری از دیگر برنامه هایی بود که پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از مسولین استان آذربایجان غربی در محل سالن نمایشگاه دائمی مجتمع فرهنگی هنری ارومیه برگزار شد.
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان غربی در این مراسم ۲۰ لغایت ۲۵ آذرماه را هفته قران و عترت عنوان کرد و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ و معارف قرانی و جلب مشارکت و ایجاد وحدت رویه برای انجام فعالیت های قرانی از اهداف گرامیداشت این هفته است.
وی بر لزوم معرفی هرچه بیشتر شهدای قرانی در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: چهره های قرانی بایستی به عنوان الگو به نسل جوان ما معرفی شود تا شاهد رشد فعالیت های قرانی در جامعه باشیم.
وی افزود: امروز همزمان با آغاز هفته قران و عترت نمایشگاه فرهنگی و هنری به همین مناسبت شامل عکس، آثار هنری، خوشنویسی، نقاشی خط ، کتب قرانی، پایان نامه ، مقالات ، پوستر و تیتر برتر و…در محل سالن نمایشگاه دائمی مجتمع فرهنگی هنری ارومیه برپا شده است.
حجت الاسلام کریمی از ارسال مجموع ۳۴۲ اثر با موضوعات قرآنی به دبیر خانه جشنواره خبر داد و گفت: از بین آثار ارسالی نیز ۴۰ اثر برگزیده و به نمایش عموم گذاشته شده است.
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان غربی تصریح کرد: در روز اختتامیه نمایشگاه نیز از ۶ اثر برتر تجلیل بعمل خواهد آمد.