به گزارش اطمینان نیوز:سعید فریور در آیین بزرگداشت روز جهانی مقابله با ایدز با تاکید بر لزوم آموزش برای پیشگیری از آسیب های بیماری ایدز گفت: باشگاه مثبت محیطی امن و ایمن است به ارتقای خدمات مرتبط با پیشگیری مثبت و حمایتهای روانی و اجتماعی از کسانی که مبتلا شده اند می پردازد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی آگاهسازی مردم بویژه نسل جوان را رمز اصلی پیشگیری از ایدز دانست و گفت: در این راستا یک دست صدا ندارد و همه سازمانها باید پای کار بیایند.

فریور با اشاره به روند تغییر ابتلا به ایدز از تزریق مشترک در بین معتادین به رفتارهای پرخطر جنسی تصریح کرد: اعتیاد و رفتارهای پرخطر جنسی به عنوان دو راه انتقال بیماری ایدز هر دو جزو پدیده های پیچیده هستند و این پیچیدگی بر گسترش آن تاثیر می گذارد.

وی افزود: به دلیل اینکه راه های انتقال آن در حوزه رفتارهای افراد است این بیماری عفونی از سایر بیماری ها متمایز گشته و آن را جزو بیماری های رفتاری طبقه بندی کرده اند.

فریور با اشاره به اینکه بهزیستی استان با همکاری بخش غیر دولتی باشگاه نثبت را در راستای حمایت از بیماران مبتلا به ایدز راه اندازی نموده است گفت: برای آگاهسازی مردم نیز به عنوان راهکاری موثر برنامه های متنوع آموزشی بویژه در محلات اجرا می شود.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی ادامه داد: یکی دیگر از فعالیتهای بهزیستی انجام آزمایش اچ آی وی در مراکز کاهش آسیب است که در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش برنامه های حمایتی و آموزشی اجرا می شود.

در آذربایجان غربی طبق آخرین آمار، مبتلایان به ایدز(اچ. آی. وی) حدود ۳۵۰ نفر اعلام شده است که البته این تعداد نیز به تبع کل کشور بخشی از همه مبتلایان است.