به گزارش اطمینان نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛   محمد حضرت پور شهردار ارومیه  با اعلام اینکه در حال حاضر بودجه مناطق و سازمان مختلف تابعه شهرداری ارومیه در سال ۹۷ در مرحله بستن و ارسال آن به شورای اسلامی شهر برای بررسی و تصویب نهایی است، افزود: بودجه سال ۹۷ شهرداری ارومیه  یک بودجه انقباضی بوده و نسبت به سال گذشته آن افزایش نمی یابد و بودجه در چارچوب ۱ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان تصویب می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی  پروژه ها ی اجرایی در  بودجه سال ۹۷ ستاره دار و شاخص می شوند، عنوان کرد:  اجرای  پروژه های  نیمه تمام چون تقاطع غیرهم سطح آذربایجان،  یادمان شهید باکری، رینگ دوم کمربندی ،  پارک سلامت،  توسعه جاده گلمان، توسعه حمل و نقل عمومی، بهبود کیفیت آسفالت و پیادرو سازی معابر بافت فرسوده و تاریخی، اجرای ترموا و راه اندازی کارخانه تولید انرژی از پسماندهای شهری از اولویت های بودجه ۹۷ برای اجرا است.

حضرت پور با اشاره  به توسعه حمل و نقل عمومی در سال ۹۷ اظهار کرد:  با خرید  ۱۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری و ۵۰ دستگاه ون جهت حمل و نقل مسافران در حاشیه شهر، ناوگان اتوبوسرانی توسعه  می یابد.

وی در ادامه در خصوص  آسفالت و کیفی سازی آسفالت معابر، گفت:  در سال ۹۷ ، ۳۰۰ هزار تن آسفالت تولید و در اختیار مناطق و سازمان های  تابعه برای  توسعه آسفالت معابر قرار می گیرد .

حضرت پور افزود:  همچنین  لایحه سال ۹۷ شهرداری  به عنوان یک سند راهبردی برای  اداره شهر  در حال اجرا است که به شورای اسلامی شهر جهت تصویب ارسال و شهرداری ارومیه آن  را تا ۱۵ بهمن ماه  به اطلاع عموم می رساند .

شهردار ارومیه  با اشاره به اینکه درآمدهای شهرداری از محل پرداخت های شهروندان تامین می شود،  تاکید کرد:  مشارکت مردم در  تامین هزینه  های شهری کمک شایانی در بحث تامین درآمدهای شهرداری  و ارتقاء  زندگی شهری می کند.

وی در پاسخ به یک از درخواست های شهروندان در خصوص راه اندازی مسیر اتوبوس در خیابان حسنی،  گفت:  پیش بینی  می شود  با توجه به تردد شهروندان در خیابان حسنی، مسیر اتوبوس ها از آن خیابان در نظر گرفته شود.

شهردار ارومیه از شهروندان و تمامی اشخاص حقوقی و همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی خواست که نظرات خود در خصوص ارتقاء زندگی  شهروندی و توسعه شهر در زمان بودجه نویسی  با شهرداری در میان بگذارند.