به گزارش اطمینان نیوز به نقل ازخبرنگار فارس در ارومیه ،  مقصود سلیمان‌پور اظهار کرد: آذربایجان غربی و دانشگاه ارومیه در سال ۹۴  نیز به عنوان استان برتر پژوهش و فناوری انتخاب شده بود که این نشان از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالای استان و دانشگاه ارومیه است.

معاون علمی پژوهشی دانشگاه ارومیه اعلام کرد: با توجه به آیین‌نامه ابلاغی از سوی  ستاد ملی برگزاری هفته پژوهش و فناوری به دانشگاه ارومیه، دبیرخانه برنامه‌های این هفته تشکیل شد که ریاست دانشگاه ارومیه به عنوان دبیر کل ستاد استانی و معاون علمی پژوهشی به عنوان دبیر کمیته اجرایی انتخاب شدند.

 وی ادامه داد: از طرف ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری از چهار استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان شرقی، فارس و لرستان تقدیر شد که در این مراسم از رحیم حب‌نقی ریاست دانشگاه ارومیه نیز تقدیر شد.

عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه در خصوص معیارهای انتخاب استان‌های برتر، گفت: محتوا و نحوه اجرای برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری مهم‌ترین معیار بود که در این راستا دانشگاه ارومیه به عنوان دبیرخانه این ستاد با برگزاری نمایشگاه استانی دستاوردهای پژوهش و فناوری، جشنواره شتاب و نمایشگاه اختصاصی دستاوردهای دانشگاه ارومیه توانست افتخاری برای استان کسب کند.

سلیمان‌پور تصریح کرد: از هفتم آذر به مدت سه روز برنامه‌های هفته فناوری و پژوهش در آذربایجان غربی برگزار شد که برپایی نمایشگاه  استانی دستاوردهای فناوری و پژوهشی با ۵۰ غرفه، برگزاری جشنواره شناسایی، توانمندسازی ایده‌های برتر و تجلیل از نفرات برتر آن و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فناوری پژوهشی دانشگاه ارومیه با معرفی ۴۰ دستاورد از جمله این برنامه‌ها بود و نماینده وزارت کشور در سفری که به ارومیه داشت از آن بازدید کرد.

وی اضافه کرد: نمایشگاه استانی دستاوردهای فناوری با مشارکت دانشگاه ارومیه، پارک علم و فناوری استان و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد و باید گفت برای دریافت عنوان برتر دانشگاه صنعتی ارومیه؛ علوم پزشکی استان، پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و استانداری همکاری‌های لازم را کردند و به ایفای نقش خود پرداختند.